PureVolume

 
Next »
 
 

{Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.|Pożyczka pod zastaw nieruchomośc

blog post

Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w ostatnim czasie dość popularnym zagadnieniem. Porady na jej temat bywają jednak całkowicie odmienne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza w szczególności doniesieniom medialnym, które to przestrzegają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które to się z nią wiążą. Ostrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przyznawanych pożyczek zabierali lokale mieszkalne ubogich osób.

Prawda zdaje się być jednak trochę bardziej kompleksowa niż w modelu dobrzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób ogólny konkretnego zjawiska. Przykładowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni pewna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron ma świadomość dokładnie na co się zgadza. http://www.kiwibox.com/aleytvhea/blog/entry/124633309/po-yczka-pod-zastaw-nowe-oferty-na-os-b-z-zad-u-onych/?pPage=0

Pożyczki pod zastaw mieszkań są udzielane przez podmioty prywatne (typowe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równorzędne strony, jaka to zasada zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że jedna ze stron użycza pożyczki w konkretnej kwocie a druga strona zobowiązuje się ją zwrócić w ustalonym terminie, wraz z dodatkowymi odsetkami i kosztami.
http://podzastaw.org
Z racji tego, że osobisty inwestor nie posiada uprawnień banku (np. nie może sprawdzać pożyczkobiorcy w BIK). Ubezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie zapisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo prosta struktura od strony prawnej.
 

Posted Apr 12, 2015 at 12:18pm

0 likes

 

Comments

 
 
1