PureVolume

 
Next »
 
 

{Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.|Pożyczka na oświadczenie dl

blog post

W dzisiejszych czasach w dużej mierze zwiększyła się cena informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i jest w stanie zrobić pożytek z tej informacji jest bardzo pożądanym typem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam też wysoce użyteczna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przekazany nie tylko przez bank ale również przez osobę prywatną.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org pozyczki prywatne
Generalnie jesteśmy w stanie rozróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obie nazwy). Są między nimi ustalone różnice, które to mam nadzieję niniejszy paragraf uwydatni. Bank jako organizacja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na zakup domu, zakup mieszkania itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób oznaczony w umowie kredytu. Bank pragnąc ubezpieczyć zwrot udzielonego kredytu wyznacza wymóg polegający na dokonaniu zapisu w części IV KW nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie gdy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana u notariusza. Co więcej pożyczkodawca posiada możliwość się zabezpieczyć poprzez wpis w dziale IV KW - hipoteka lub dziale II KW- własność.
 

Posted Apr 12, 2015 at 11:48am

0 likes

 

Comments

 
 
1