PureVolume

 
 
 
Blog Post
 Uzmanım Diyene Aldanmayın!


SEO yani arama motoru optimizasyonu gerekli kriterlere ve etik bir şekilde yapıldığı taktirde sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlayan bir uygulama. Ancak etik yollarla yapılmadığı taktirde dönüşü olmayan sonuçlar doğurduğu görülür. Bu nedenle SEO yaptıracağınız firmayı seçerken çok dikkatli olmanız gerekir.


Doğru SEO ajansı ya da firması ile çalıştığınız taktirde markanızın daha hızlı büyümesini ve rakiplerini geçmesini sağlarsınız. Etkili bir reklam yapmış olursunuz. Ancak seçtiğiniz Seo eğitimi firmasının gerekli kriterlere uygun olup olmadığını nereden bileceksiniz? İşte size birkaç ipucu:


alt


Video yüklemesi genellikle Youtube üzerinden yapılıyor. İnternet kullanıcılarının yarısının Youtube’a girdiği düşünülürse bu sosyal platformda yer almak önemli bir hal alıyor. Ayda 3 milyar arama, her dakika 300 saatlik video yüklemesi, 75 ülke ve 61 dil için yerelleştirilmiş olması Youtube’u ilgi çekici bir Pazar haline getiriyor.


alt


Markanızın görsel anlamda tanıtımını yapan videolar Youtube kanallarında yayınlandıklarında aynı anda milyonlarca insana ulaşabiliyor. Ancak doğru hedef kitlesine doğru şekilde seslenmek için video Seo çalışması yapmak gerekiyor. Optimize edilen videolar daha çok kişiye ulaşabiliyor.


Facebook’un Sosyal SEO’ya Etkisi
Sosyal SEO’ya etki edecek en güçlü ağlardan biri Facebook. Farklı ülkelerde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Facebook’ta ürün ve hizmetlerinizi iyi pazarlarsanız aynı oranda tıklama ve paylaşım alırsınız. Paylaşılan ve tıklanan iletileriniz Sosyal SEO’nuzu olumlu yönde etkiler.


Aslında çok tıklanan değil çok yorum alan paylaşımlar sosyal SEO’nuza yararlı olur. Kullanıcılar sizden ne kadar çok bahsederse arama motorları da sitenizi o kadar fark eder. İçerik SEO puanınızı artıran yorumlar ve tıklamalar dışındaki diğer kriterler ise:


Sayfa takipçi sayınız

Postlardan gelen hedef takipçiler

Takipçilerinizin ve internet kullanıcılarınızın sayfaya yaptıkları yorumlar ve paylaşımları

Takipçilerinizin paylaşım aracılığı ile sitenizi ziyareti

Takipçiniz olmayan kullanıcıların sitenizi ziyaretleri

Ayrıca Facebook’un Sosyal SEO’ya bir diğer etkisi de reklam kampanyalarınızı duyurma sıklığıdır. Adwords kullanmak yerine
Facebook’ta kampanya sunabilirsiniz. Gerçek takipçi sayılarınızın da arama motorlarının dikkatinden kaçmadığını bilmeniz ve doğal yollarla yükselmeye çalışmanız gerekmektedir.alt


Twitter’ın Sosyal SEO’ya Etkisi

Sosyal ağlardaki paylaşımların SERP sonuçlarına etkisi olduğunun öğrenilmesi ile birlikte birçok site sahibi Twitter hesabı açarak ya da hesaplarını aktifleştirerek sıralamada yukarılara çıkmaya çalışır oldular. Hatta bazıları sahte hesaplar açıp retweet satın alarak başarılı olmaya çalıştılar. Seo firmaları seçerken dikkat edeceğiniz özelliklerden bir tanesi de bu olmalıdır, çünkü Google böyle illegal oluşumlara karşı bir sonraki güncellemesinde önlem alarak sizi şaşırtır. Bu nedenle Twitter hesabınızı normal yollardan bilinir hale getirmeniz gerekir.


alt


Seo Destek


Adres: Kartaltepe Mahallesi Alpay İzer Sokak No: 4 Bakırköy – İSTANBUL

Çağrı Merkezi: 444 30 98

Telefon: 0212 570 60 77

Gsm: 0 549 550 30 98

Email: info@seodestek.com.trDaha Fazla Bilgi İçin Lütfen Sitemizi Ziyaret Ediniz. !http://www.seodestek.com.tr/


Posted Oct 05, 2015 at 4:59pm

Comments

 
 

Posts (1)

 
Signup for PureVolume, or Login.