PureVolume

 
Next »
 
 

{Kredyty dla zadłużonych- 5 sprawdzonych sposobów na otrzymanie.|Kredyty dla zadłużonych-najlepsze o

blog post
http://www.iamsport.org
Pożyczka pod zastaw to osobliwego rodzaju umowa, której to zasadnicze zasady są określone w regulacjach kodeksu cywilnego. W 1-szej kolejności pożyczka to umowa na bazie, której to pierwsza ze stron pożyczkodawca zobowiązuje się przekazać na pożyczkobiorcę własność ustalonej sumy pieniędzy lub rzeczy określonych co do rodzaju (np. 20 ton węgla, 2 tony mąki). Natomiast pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić tę samą liczbę pieniędzy lub rzeczy oznaczonych co do gatunku i takiej samej jakości. Oprócz tego umowa pożyczki, której to suma przewyższa 500 zł musi być stwierdzona pismem.

Oprócz tego na podstawie zasady swobody umów strony umowy posiadają możliwość dołożyć następne warunki. Na ogół są to odsetki, które dostaje pożyczkodawca. Ich wysokość jest przeróżna i każdy kto decyduje się na zaciągnięcie pożyczki powinna zwracać specjalną uwagę na ten aspekt umowy. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest specjalnym rodzajem umowy. pozyczka hipoteczna

Na jej bazie pożyczkodawca, którym jest osoba fizyczna przekazuje zdefiniowaną kwotę pieniędzy (zwykle są to sumy mniej więcej kilkunastu tyś złotych) a pożyczkobiorca zobowiązuj się pozyskaną pożyczkę spłacić razem z naliczonymi odsetkami za okres w którym będzie zarządzał pieniędzmi. Jest jasnym, iż osoba z długami nie ma dobrej historii kredytowej a w związku z tym standardowej pożyczki lub kredytu w agencji bankowej nie zdobędzie. Dlatego też prywatny inwestor chcąc ochronić spłatę udzielonej pożyczki tworzy zabezpieczenie przez dokonanie wpisu na hipotece zastawianej posiadłości. Być może pożyczka pod zastaw nie jest najtańszą propozycją ale dla dużej liczby osób wyłącznie dostępną.
 

Posted Apr 10, 2015 at 8:06pm

0 likes

 

Comments

 
 
1