PureVolume

 
Next »
 
 

{Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu|Po

blog post

W nowoczesnych czasach w dużej mierze zwiększyła się wartość informacji. Ta jednostka, która wie więcej i umie zrobić pożytek z tej informacji jest nadzwyczaj pożądanym rodzajem pracownika na naszym rodzimym rynku pracy. Posiadana wiedza może być nam także w dużym stopniu użyteczna w prywatnym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej ilości ludzi może okazać się zaskoczeniem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną. Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org pozyczka hipoteczna

Ogólnie damy radę wyróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obydwie nazwy). Występują między nimi określone różnice, które to posiadam nadzieję niniejszy artykuł uwydatni. Bank jako instytucja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na zakup domu, zakupienie mieszkania itp.). Z tego też powodu zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób zdefiniowany w umowie kredytowej. Bank chcąc ubezpieczyć spłatę udzielonego kredytu precyzuje warunek polegający na dokonaniu wpisu w dziale IV KW posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w dość krótkim czasie spełnić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana kancelarii notarialnej. Co więcej pożyczkodawca może się zabezpieczyć przez wpis w dziale IV KW - hipoteka lub części II KW- własność.
 

Posted Apr 14, 2015 at 10:54am

0 likes

 

Comments

 
 
1