PureVolume

 
Next »
 
 

{Restrukturyzacja kredytów w przykrych {czasach|

blog post

Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic zdumiewającego. Jak bowiem pokazują ostatnie badania zrealizowane przez lokalny instytut badawczy przeszło dwa miliony Polaków nie spłaca w terminie swoich zadłużeń. Znaczy to, iż z każdego roku wzrasta ilość osób zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego zadłużenia. Mnóstwo znawców zaznacza to, że jeśli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to efekt w skali mikro. Choć już w skali makro sprawia to niesłychanie szkodliwe rezultaty dla krajowej gospodarki. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma kłopoty finansowe aplikować adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to konsument nie ma zasobów finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien okres lub obniżył wysokość rat. http://antywindykacja.net przejdz do tej strony
kliknij na strone Wiecej informacji
W wybranych wypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są względnie kosztowne w obsłudze a przecież zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 1 tani kredyt konsolidacyjny.

 

Posted Jun 07, 2015 at 3:31pm

0 likes

 

Comments

 
 
1