PureVolume

 
Next »
 
 

{Restrukturyzacja kredytów w trudnych {czasach|

blog post
http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br
Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się coraz większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem demonstrują ostatnie badania przeprowadzone poprzez krajowy instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie płaci w czasie swoich zobowiązań. Znaczy to, iż z każdym rokiem wzrasta ilość osób zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego długu. Duża liczba fachowców zwraca uwagę na to, iż jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to rezultat w skali mikro. Jednakże w skali makro rodzi to bardzo niepomyślne rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie mają szans regulowania swych zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uchodzą w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy pieniężne aplikować adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie ma środków finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewien czas lub zmniejszył wysokość rat.
restrukturyzacja kredytu
W pewnych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są stosunkowo drogie w obsłudze a w końcu znacznie wygodniejszym wyjściem jest jeden niedrogi kredyt konsolidacyjny. dowiedziec sie wiecej oddłużenie
oddłużenie
 

Posted Jun 06, 2015 at 11:09pm

0 likes

 

Comments

 
 
1