PureVolume

 
Next »
 
 

{Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?|Pożyczki pod z

blog post
http://sophraiab6e4.a-thera.jp
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość oryginalną ofertą na polskim rynku ofert kredytowych. Jednak w swojej własnej konstrukcji przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe przydzielane przez zwyczajne banki. Pozostaje jednakże wskazać na kilka podstawowych różnic.
pozyczki prywatne
Kluczowa z nich to podmiot, który jest w stanie przekazać sumy wnioskowanej pożyczki. Jeżeli przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to wówczas gdy mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Zwykle jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Analiza zdolności kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to następna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe pragnąc podtrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu mogą mieć, chociaż statystyczne podstawy aby zakładać, że dług będzie spłacany w sposób odpowiedni.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieznacznie odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możności sprawdzenia ewentualnej osoby która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do fundamentalnego sprzętu jakim dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym konieczne jest używanie solidnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki
 

Posted Apr 01, 2015 at 6:48am

0 likes

 

Comments

 
 
1