PureVolume

 
Next »
 
 

{Restrukturyzacja kredytów w trudnych {czasach|

blog post

Restrukturyzacja kredytów to kolejne zagadnienie z jakim przyszło mi się zmierzyć w mojej pracy konsultanta kredytowego. O ile sprawa zaciągania kredytów jest w mniejszym stopniu lub w wyższym stopniu znana większości obywateli naszego państwa tj. tej grupie, która to chociaż raz w swym życiu zdecydowała się na zaciągnięcie kredytu. Okoliczność wtedy jest względnie łatwa. Potrzebujemy gotówki na sprecyzowany cel np. jesteśmy świeżym małżeństwem i budujemy własny wyśniony dom. Idziemy w obliczu tego do banku i staramy się o dostanie kredytu hipotecznego. Bank aby mieć gwarancję, że taki kredyt będziemy rzetelnie spłacać bada nasze przychody, ich wielkość, częstotliwość, rodzaj zakładu pracy itd. Dodatkowo zwrot kredytu zabezpiecza przez dokonanie odpowiedniego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to dział IV ksiąg wieczystych tj. hipoteka.

Restrukturyzacja kredytów to temat co do którego wskazane jest mieć adekwatną wiedzę już stricte prawniczą. Albowiem musimy mieć świadomość, iż podpisana umowa kredytowa to oficjalne zobowiązanie, jakiego normy nie mogą być dobrowolnie określone i zmieniane przez strony kontraktu. Umowa jest albowiem regulowana przez odpowiednie dokumenty, niższej wagi- takie jak regulaminy bankowe i wyższej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny.
Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - oddłużenie
Z tej przyczyny jeśli naszym celem jest restrukturyzacja kredytów to musimy brać pod uwagę zastrzeżenia, jakie to są nakładane przez wymienione akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. gdy nie spłacamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w formie 2 niespłaconych rat to bank ma prawną perspektywę wszczęcia procedury wypowiedzenia naszej umowy, co w ostateczności kończy się zajęciem komorniczym. restrukturyzacja kredytów
jak usunać wpis z bik

 

Posted Jun 03, 2015 at 11:01am

0 likes

 

Comments

 
 
1