PureVolume

 
Next »
 
 

{Prywatne pożyczki szturmem zdobywają polski rynek pożyczkowy|Prywatne pożyczki otrzymasz nawet bez

blog post

Każda osoba, jaka chociaż raz w całym swym życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót wzięty z nomenklatury bankowej, który przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te podstawowe terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki tak aby taktyka kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której dostęp posiadają tylko banki. Wchodzą do niej wiadomości o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy określonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to osiągamy za konkretne czynności.
skocz do tych gości kredyt dla zadluzonych
Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość pozyskać bez weryfikacji danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i bardzo często posiadają spore spóźnienia. Wypada tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są oferowane poprzez podmioty pozabankowe.

 

Posted Apr 09, 2015 at 7:56am

0 likes

 

Comments

 
 
1